fbpx

Racibórz

Punkty odbioru dywanów w miejscowości Racibórz. Skorzystaj z Oferty jaką przygotowała dla Ciebie, nasza pralnia specjalizująca się w czyszczeniu, praniu dywanów telefon 510 510 234. Transport gratis !!

Zastanawiasz się jak i kiedy zabrać się za dywany z długiem włosiem?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że dywany z długim włosiem w dzisiejszych czasach są dość mocno popularne, stanowiąc jeden z kluczowych elementów dekoracji wnętrz. Właściwości takiego dywanu to również izolacja na panelach czy też parkietach. Włosie takie ociepla wnętrze, dając komfortowe dodatkowo poczucie wygłuszenia. Często tego typu rozwiązania z tego typu dywanami stosowane są w sypialniach. Pamiętajmy o prawidłowym dbaniu o takie dywany.

Podstawa to systematyczne odkurzanie.

Odkurzanie dywanów z dłuższym włosiem praktycznie nie różni się od odkurzania jakichkolwiek innych dywanów. Na co trzeba zwrócić zatem uwagę? Należy jednak odkurzać zdecydowanie częściej. W sytuacji,  kiedy nasz dywan znajduje się w salonie bądź innym, intensywnie eksploatowanym pomieszczeniu trzeba proporcjonalnie częściej odkurzać. Są zwolennicy sięgający po odkurzacz nawet dwa razy w ciągu jednego dnia! Dlaczego? Nie jest to jakieś natarczywe i przesadzone dbanie o dywan, lecz chodzi o to, aby brudy nie przedostały się w głąb runa ,a wtedy można sobie z nimi już nie poradzić samemu w domowych warunkach (w takim przypadku warto zwrócić się do firmy https://wyprany-dywan.pl zajmującej się profesjonalnie czyszczeniem dywanów). Dodatkową ciekawostką jest pamięć o odkurzaniu przy pomocy końcówki ze schowanymi włoskami bo w przeciwnym razie możemy uszkodzić włókna.

Raz na jakiś czas, należy dywan po prostu wyprać…

Jeśli mamy wiedzę o tym z czego nasz dywan wyprodukowany jest i jest to tworzywo sztuczne to bez obaw możemy prać go w standardowych, ogólnodostępnych środkach chemicznych. Jeżeli nie dysponujemy miejscem, w którym moglibyśmy aż do wyschnięcia rozwiesić dywan lub z innych powodów nie chcemy czyścić go sami, być może warto skorzystać z oferty pralni dywanów chemicznej lub ekologicznej.

ORDER FORM

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]